Wycena domu Wrocław i okolice


Wycena budynków mieszkalnych to proces wykonywany przez odpowiedniego specjalistę, nazywanego rzeczoznawcą majątkowym, w celu ustalenia, ile tak naprawdę warty jest dany budynek mieszkalny jednorodzinny. Rozwiązanie to przynosi korzyści zarówno właścicielowi domu, jak i potencjalnemu nabywcy – sprawdza się w przypadku każdej transakcji kupna-sprzedaży. Dzięki wycenie właściciel wie, że wartość jego domu nie została zaniżona, a nabywca ma pewność, że nie przepłaca – może również łatwiej dobrać wysokość kredytu hipotecznego. Warto podkreślić, że wycena budynków mieszkalnych przez rzeczoznawcę może być wykorzystywana nie tylko w przypadku sprzedaży domu, ale także w takich sytuacjach, jak np.:

  • chęci zawarcia umowy kupna-sprzedaży
  • postępowania sądowe dotyczące nieruchomości (dział spadku),
  • ustalenie wysokości odszkodowania za szkodę lub wywłaszczenie,
  • określenie wysokości opłat za użytkowanie wieczyste,
  • zaciągnięcie kredytu hipotecznego,
  • ustalenie kwoty poszczególnych podatków,
  • egzekucja komornicza, ustalenie amortyzacji, obliczenie zachowku itd.

Kancelaria Esentia zajmuje się przygotowaniem wycen domów jednorodzinnych dla osób prywatnych, urzędów, przedsiębiorstw, sądów, banków, spółek i innych podmiotów, które potrzebują tego typu usługi.

Wycena domu jednorodzinnego – najważniejsze czynniki

Przygotowując wycenę domu, rzeczoznawca majątkowy bierze pod uwagę szereg elementów, które wpływają na ostateczną kwotę, wynikającą z takiego postępowania. Do najważniejszych czynników w takim przypadku zaliczamy: lokalizację, wiek i stan techniczny domu, ceny podobnych budynków z okolicy, materiały wykorzystane do budowy i wykończenia, powierzchnię, datę i warunki sprzedaży, rodzaj i jakość konstrukcji, wielkość działki, dostępne media, sposób zagospodarowania terenu, wyposażenie domu oraz dodatkowe udogodnienia, które mogą mieć wpływ na wartość nieruchomości takie jak np.: dodatkowy budynek garażowy wolnostojący, przydomowy basen, fotowoltaika, klimatyzacja.

Wycena domów zawsze jest niezależna, rzetelna i obiektywna. Rzeczoznawca podczas swojej pracy przeprowadzi dokładne oględziny domu, a także przyjrzy się ostatnim sprzedażom budynków mieszkalnych w danej okolicy. Następnie na podstawie wszystkich zebranych informacji określi wartość domu, którą przedstawia klientowi. Raport z wyceną będzie zawierał szczegółowe dane na temat określonego budynku. Może również wskazywać czynniki potencjalnie obniżające wartość, którą w danym momencie ma dom mieszkalny.

Wycena domu Wrocław i okolice – profesjonalna obsługa rzeczoznawcy

Jedną ze specjalizacji Kancelarii Esentia jest wycena domów jednorodzinnych. Jako doświadczony rzeczoznawca majątkowy z niezbędnymi uprawnieniami, oferuję kompleksową obsługę całego procesu ustalenia wartości danego budynku. Chętnie odpowiadam na wszystkie pytania związane z ofertą i wyjaśniam skomplikowane zagadnienia. W swojej pracy zwracam uwagę na detale – procedurze wyceny domu mieszkalnego poświęcam tyle czasu, ile wymaga dokładne oszacowanie jego wartości z uwzględnieniem wszelkich ryzyk, zalet i innych czynników.

Usługi wyceny domów jednorodzinnych prowadzone są na terenie całego województwa dolnośląskiego. Mogą być także zrealizowane z dojazdem na terenie województwa opolskiego i wielkopolskiego. Koszt takich usług ustalany jest indywidualnie – nie zależy od wartości domu, ale od nakładu pracy oraz wydatków, towarzyszących działaniom związanym z przygotowaniem wyceny. Wpływa na niego również skomplikowana sytuacja prawna budynku, kompletność dokumentacji, dostępność materiałów, termin realizacji operatu i warunki wykonania wyceny. Zapraszam do kontaktu w celu poznania szczegółów oraz ustalenia warunków współpracy.