Wycena nieruchomości Wrocław i okolice


Wycena mieszkań i lokali

Planując sprzedaż lub kupno nieruchomości, warto poznać jego dokładną rynkową cenę oraz uwzględnić inne, istotne czynniki, które mogą wpływać na cenę transakcji. Określenie realnej wartości domu, mieszkania bądź lokalu usługowego czy też innej nieruchomości, to skomplikowane zadanie, w którym bardzo pomaga prawidłowo sporządzony operat szacunkowy. Kancelaria Rzeczoznawcy Esentia Majątkowego mgr Monika Kałusiewicz oferuje kompleksowe wsparcie Klientom, których celem jest rzetelna wycena nieruchomości we Wrocławiu i okolicach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie nieruchomości we Wrocławiu jesteśmy w stanie dla Państwa wycenić?

Esentia to doświadczona kancelaria, od lat zajmująca się wycenami mieszkań we Wrocławiu, wykonywaniem operatów szacunkowych dla domów jednorodzinnych, a także lokali komercyjnych oraz usługowych. Na życzenie naszych Klientów podejmujemy się również niestandardowych zadań, takich jak wycena ograniczonych praw rzeczowych.

Swoje usługi oferujemy Klientom indywidualnym, firmom oraz instytucjom publicznym, a także wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym oraz wszystkim innym podmiotom, zainteresowanym dokładnym określeniem wartości nieruchomości. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że naszą specjalnością nie jest wyłącznie wycena mieszkań we Wrocławiu. Działamy na terenie całego województwa dolnośląskiego, jak również opolskiego i wielkopolskiego, oferując sporządzanie operatów szacunkowych z dojazdem do miejsca położenia nieruchomości.

Wycena mieszkań Wrocław

Oferujemy kompleksowe usługi, rozumiane jako wycena nieruchomości mieszkalnych. Naszą domeną jest szacowanie wartości pojedynczych mieszkań i lokali, budynków wielorodzinnych czy inwestycji deweloperskich gotowych oraz w trakcie realizacji.

Wycena lokali Wrocław

Oprócz sporządzania operatów szacunkowych dla lokali mieszkalnych, jako rzeczoznawca nieruchomości we Wrocławiu podejmujemy się także wycen pomieszczeń biurowych, usługowo-handlowych, hotelowych, gastronomicznych, gabinetów kosmetycznych oraz wszelkich pozostałych lokali o charakterze komercyjnym i użytkowym. Dokładnie identyfikujemy czynniki określające wartość danej nieruchomości, uwzględniając jej indywidualne walory oraz trendy rynkowe.

Wycena ograniczonych praw rzeczowych

Specyficznym działaniem, którego również może podjąć się rzeczoznawca, jest wycena ograniczonych praw rzeczowych takich jak:

 • użytkowanie,
 • hipoteka,
 • służebność,
 • zastaw,
 • spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Realizowana przez nas wycena ograniczonych praw rzeczowych sporządzana jest najczęściej w sytuacji, gdy planowane jest przeniesienie tych praw, np. w formie umowy. Warto zaznaczyć, że prawo rzeczowe może mieć charakter zbywalny lub niezbywalny.

Wycena nieruchomości – dlaczego warto zdecydować się na jej sporządzenie?

Oferta Kancelarii Esentia skierowana jest przede wszystkim do osób, planujących sprzedać dom, mieszkanie, lokal komercyjny lub dowolną, inną nieruchomość. Jednak wycena mieszkania we Wrocławiu i miejscowościach sąsiednich może okazać się bardzo istotna także dla potencjalnego nabywcy. Często strona zainteresowana kupnem potrzebuje operatu szacunkowego, ponieważ będzie kredytować zakup a przepisy wymagają tego, żeby przy kredycie hipotecznym był sporządzony dokument o nazwie operat szacunkowy.

Zapraszamy klientów, których interesuje precyzyjna wycena nieruchomości. Wrocław to miasto, na terenie którego prowadzimy nasze usługi. Zapewniamy pozyskanie kompleksowej informacji na temat faktycznej wartości lokalu. Niewątpliwą zaletą współpracy z nami jest również otrzymanie wyczerpującej informacji dotyczącej rzeczywistego, technicznego, ale także prawnego stanu nieruchomości.

Komu i kiedy wycena nieruchomości we Wrocławiu może okazać się niezbędna?

Zakres nierealizowany przez nas usług to kompleksowa wycena nieruchomości w dolnośląskim oraz ościennych województwach. Sporządzenie dokładnego operatu szacunkowego może okazać się niezbędne w przypadku:

 • chęci zawarcia umowy kupna-sprzedaży lokalu mieszkalnego lub usługowego
 • zabezpieczenia wierzytelności kredytodawcy
 • otrzymania spadku i podziału majątku,
 • zniesienia współwłasności,
 • określenia wysokości podatku od nieruchomości,
 • zaktualizowania stawek opłat za użytkowanie wieczyste,
 • realizowania operacji księgowych i finansowych,
 • wypłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia,

a także wielu innych czynności prawnych, których podstawą jest dokładne określenie wartości przedmiotu wyceny, uwzględniające rynkowe oraz pozarynkowe czynniki.

Rzeczoznawca wycena mieszkania – dlaczego warto nam zaufać?

Indywidualne podejście do każdego Klienta, dojazd do miejsca sporządzania operatu oraz kompleksowa realizacja powierzonych nam usług w zakresie wyceny mieszkań we Wrocławiu i ościennych powiatach to niektóre powody, dla których warto z nami współpracować. Kancelaria Esentia to sprawdzony partner we wszystkich działaniach z zakresu określania wartości nieruchomości. Wyróżniają nas rzetelność, terminowość oraz poufność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm. Dzięki temu mogą być Państwo pewni, że jako doświadczony rzeczoznawca nieruchomości we Wrocławiu, wykonamy powierzone zadanie z najwyższą starannością.

Wycena mieszkania dolnośląskie – koszty

Do każdej wyceny mieszkania we Wrocławiu i okolicach podchodzimy indywidualnie, co znajduje swoje odzwierciedlenie w jakości naszych usług. Wynagrodzenie określane jest w umowie zawieranej z zamawiającym. Ostateczny koszt sporządzenia opracowania uzależniony jest m.in. od charakteru nieruchomości, jej wielkości oraz rodzaju elementów składowych. Cena może również zależeć od terminu oraz kosztów wykonania czynności, nakładu pracy rzeczoznawcy czy stopnia znajomości lokalnego rynku nieruchomości w momencie rozpoczęcia jej wyceny.

Kancelaria Rzeczoznawcy Majątkowego Esentia Monika Kałusiewicz świadczy profesjonalne usługi z dojazdem do klienta na terenie woj. dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Zachęcamy do kontaktu z kancelarią wszystkich tych z Państwa, dla których szczegółowa i rzetelna wycena nieruchomości we Wrocławiu i okolicach stanowi priorytet.